| Potrawa: Zrazy z sarny po toskańsku |  |
| Składniki: Składniki: 70 dag skruszałego udźca z sarny 4-5 cienkich plastrów sera ementalera 10 oliwek 10 dag boczku lub bekonu 1 maca cebula f0 pieczarek o zamkniętych kapeluszach 10 małych pomidorów 1 maty seler z natkę 1 łyżka masła sól pieprz mąka.
| Sposób przygotowania: Cebulę obrać, opłukać, bardzo drobno posiekać i zeszklić na maśle, dodać oczyszczone i umyte pieczarki, dusić mieszając aż do odparowania płynu. Seler z natką umyć, oczyścić, opłukać, drobno pokrajać, pomidory umyć, sparzyć, zdjąć skórkę, pokrajać na cząstki. Do pieczarek dodać rozdrobnione pomidory i seler, dusić około 20 minut, doprawić do smaku solą i pieprzem. Boczek lub bekon pokrajać w cienkie plasterki, usmażyć, wyjąć usmażone plasterki.
Mięso umyć, osączyć z wody, pokrajać w poprzek włókien na 4-5 porcji, rozbić tłuczkiem, obtoczyć w mące i usmażyć na tłuszczu wy-topionym z boczku lub bekonu.
Duże żaroodporne naczynie posmarować masłem, położyć warstwę zrazów, na nich uduszone grzyby z pomidorami i selerem, przykryć plasterkami usmażonego boczku lub bekonu oraz plasterkami sera ementalera. Przygotowaną potrawę wstawić do na-grzanego piekarnika i wyjąć, gdy ser się sto-pi, przybrać oliwkami.
Podawać z ziemniakami, makaronem, surówkami lub sałatkami sezonowymi. | Źródło: Alfreda Pietrow "Łowiec Polski" |
|