strona główna forum dyskusyjne
  


Po raz piąty spotkali się myśliwi z różnych zakątków naszego kraju na V Międzynarodowym Spotkaniu Łowieckim "DARZ BÓR 2005".
Jak co roku przyjechaliśmy do Połczyna aby się spotkać, pogawędzić, pobiesiadować, pośpiewać.................. nawiązać nowe znajomości.

W dniu 26 sierpnia 2005 piątek - rozpoczął się "Turniej Dubletów o Flintę Wojewody Zachodniopomorskiego" na strzelnicy w Łężku. Zawody rozpoczęto salwą honorową na cześć tragicznie zmarłego kolegi Huberta Kowalczyka.

W Centrum Kultury w Połczynie Zdrój prof. dr hab. Roman Dziedzic z Akademii Rolniczej w Lublinie mówił o introdukcji kuropatwy, bażanta i zająca. Natomiast w Amfiteatrze na terenie parku zdrojowym do późnych godzin usłyszeć można było: Zespół reprezentacyjny Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, Zespół Żubrosie, Witold Sikora z córką, Zespół rodzinny Wylegałów"Bażant" z Chrzypska Wielkiego, Piotr Grzywacz, Zespół Niedźwiadki, Dixieland - grupa jazzowy. W małych przerwach między wykonawcami przeprowadzone były konkursy ze znajomości sygnałów myśliwskich, gdzie sponsorem drobnych upominków był Kurier Szczeciński. Całość prowadził Marek Plewa z ZO PZŁ w Koszalinie.

W dniu 27 sierpnia 2005 sobota - uroczystości rozpoczęto w Amfiteatrze Mszą Hubertowską. Po mszy Burmistrz Połczyna Zdroju Barbara Nowak i Łowczy Okręgowy PZŁ w Koszalinie Janusz Rynkiewicz dokonali oficjalnego otwarcia V Międzynarodowe Spotkanie Łowieckie "DARZ BÓR 2005" oraz wystaw towarzyszących. Fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników znajdujących się w Amfiteatrze. Koncert galowy Zespołu reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka zakończył występy w Amfiteatrze. Wszyscy uczestnicy zostali ustawieni do Parady, która to przemaszerowała ulicami Połczyna na Rynek Miejski, gdzie dokonano otwarcia "Jarmarku Łowieckiego" oraz przeprowadzono ślubowanie młodych adeptów łowiectwa. Po ślubowaniu każdemu adeptowi wręczono akt ślubowania.

Scena
 • występy artystyczne:
  Chór Kameralny Cantus, Zespół Rodzinny Wylegałów, Dixieland, Witold i Marta Sikora, Zespół Niedźwiadki, Zespół Żubrosie, Kazimierz i Karol Kroskowscy, Mieczysław Skrzypiec, Piotr Grzywacz
 • prezentacja sygnałów i instrumentów z komentarzem, Bogdan Michalak
 • prezentacja sztuki wabienia jelenia,
 • pokaz psów ras myśliwskich z komentarzem,
 • pokaz sokołów z komentarzem.
Zamek
 • Wystawy malarstwa:
  Grażyna Żołnowska, Mirosław Gut, Andrzej Błeszyński, Ryszard Gutowicz, Mirosław Szuń, Maria Kożurno, Olgiert Tomaszewski
 • Wystawy fotograficzne:
  Marek Patalas, Dariusz Sarnowski, Bolesława Kazimiera Płachta, Elżbieta Waszczuk, Waldemar Feculak.
 • Wystawy inne:
  Jolanta Brabletz - kolekcja kaczek
  Jerzy Płachta - korzenioplastyka
  K.Ł. "Knieja" - Góry
  Nadleśnictwo w Kliniskach - zgaduj zgadula
  HORN - wyroby z poroża
  Bogusław Bauer KKiKŁ - oznaki z zawodów w strzelaniach myśliwskich
  Na stoliku można było również przejrzeć jak inne Koła Łowieckie prowadzą swoje Kroniki oraz wydane monografie Kół.
Rynek Miejski
 • "Jarmark Myśliwski" stoiska
 • "Tarmot" Wysogotowo k/Poznania - samochody Łada, Gazela, UAZ, Aro
 • "Branta" Włocławek - odzież myśliwska
 • Marta i Waldemar Pociask Węgrzyce k/Krakowa - jubilerstwo, metaloplastyka, grawerstwo
 • "OLIMPIA" Lębork - medale, statuetki, biżuteria myśliwska, noże, przedmioty użytkowe, sztućce, breloki
 • "P.S. HUBERTUS" Przemysław Słupiński Poznań - pracownia artystycznej biżuterii myśliwskiej i jeździeckiej
 • Serwis www.lowiecki.pl z Adminem na czele - tutaj nie muszę wyjaśniać ;))))))))))
 • Łowiec Polski - stoisko z książkami, można było nabyć nowy Statut PZŁ
 • Hunter Wild Wałbrzych - skup, przetwórstwo i sprzedaż dziczyzny
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "Concordia Wielkopolska" - ubezpieczenia
 • Zakład Stylistyczno Krawiecki Urszula Sikora Kępice - sukienki, koszuli, ręczniki wszystko z haftami myśliwskimi
 • STIHL- Połczyn Zdrój - pilarki ,kosiarki i inne akcesoria.
Po południu odbył się konkurs na danie myśliwskie o Złoty Kociołek 2005, a po zakończonej degustacji przez jury publiczność degustowała smakołyki.

Dobiegły również końca dwudniowe zawody strzeleckie Turniej Dubletów, których organizatorem nie zmordowanie od pięciu lat jest Włodzimierz Pilarz, dzięki niemu zawody zawsze przebiegają sprawnie i koleżeńskiej atmosferze.

Podczas trwania Spotkania patroni medialni :TVP3 Szczecin, TV MAX, Łowiec Polski, Radio Koszalin, Kurier Szczeciński przeprowadzali wywiady, robili zdjęcia oraz filmowali wykonawców jednym słowem robili to co do nich należy, a efekty ich pracy zobaczymy lub usłyszymy w lokalnych masmediach.

Po skończonych występach i rozdaniu nagród uczestnicy Spotkania udali się oczywiście po wykupieniu karnetu na Wielką Biesiadę Myśliwską na strzelnicy w Kołaczu. W biesiadzie uczestniczyło około siedmiuset biesiadników : zaproszeni goście, artyści, wystawcy, myśliwi z żonami z pobliskich Kół Łowieckich, myśliwi z kraju, nasi forumowicze i członkowie KKiKŁ. Biesiadowano przy ogniskach i tańczono do białego rana. Nasz stolik forumowy rozbrzmiewał gromko ale to tylko dzięki dobitnemu głosowi gajus76, a klasę swoją gry na sygnałówce pokazał Pawka, Wielkie uznanie dla Ewy za taki szmat drogi który przebyła aby być razem z nami. Sądziłem że więcej forumowiczów przybędzie chociaż na jeden dzień ale niestety muszę stwierdzić frekwencja na 3 z minusem.

W dniu 28 sierpnia 2005 niedziela - ponowne otwarcie "Jarmarku Myśliwskiego" oraz występy artystów:
Zespół Rodzinny Wylegałów, Witold i Marta Sikora, Zespół Niedźwiadki, Zespół Żubrosie, Kazimierz i Karol Kroskowscy, Mieczysław Skrzypiec, Piotr Grzywacz - prezentacja sygnałów i instrumentów z komentarzem, Bogdan Michalak - konkurs z nagrodą dla chętnych z sztuki wabienia jelenia, pokaz psów ras myśliwskich z komentarzem, pokaz sokołów z komentarzem, Katarzyna Styczeń, Magdalena Netkowska, Anita Tołkin, Joanna Kędzior - solistka.

Po części artystycznej ogłoszono zakończenie V Międzynarodowych Spotkań Myśliwskich Darz Bór 2005. Do końca wytrwała Agnieszka, zmęczona ale zadowolona.

Wszystkim organizatorom tak przemiłej imprezy życzę wytrwałości w kontynuowaniu tej idei, idei która to dzięki Waszemu wysiłkowi i staraniom zapisała się w harmonogramie imprez myśliwskich. Imprezy tego typu to integracja społeczeństwa z myśliwymi, pokazanie innego oblicza łowiectwa i kultywowanie tradycji i etyki myśliwskiej. Impreza godna naśladowania.

Półczyn Zdrój - to pięknie położona miejscowość uzdrowiskowa, leżąca na granicy Drawskiego Parku Krajobrazowego. Odcinek drogi Czaplinek - Połczyn Zdrój to sam środek Drawskiego Parku Krajobrazowego. Droga wije się przepiękną serpentyną gdzie rzeźba terenu jest dość zróżnicowana, a wysoczyzny morenowe poprzecinane dolinami rzek oraz siedliska drzewostanu buka pomorskiego pozostawiają w pamięci swój krajobraz. Nie bez znaczenia nazwano ten rejon "Szwajcarii Połczyńskiej". Bogate złoża borowiny, szczawy żelaziste i permskie solanki przyczyniły się niewątpliwie do 300 letniej tradycji uzdrowiskowej znanej w Polsce i za granicą.

To tyle w skrócie o Połczynie i imprezach towarzyszących podczas Spotkania.

BOGUŚ - Bogusław Bauer


Wróć do strony głównej V Ogólnopolskich Spotkani Łowieckich "DARZ BÓR" 2005

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.