strona główna forum dyskusyjne


























Pytał: Jacek Dębski
Data: 13/05/2004
Publikacja: niepublikowane
Pytanie: Protokół z posiedzenia zarzadu, a wnoszone do niego przez osoby uprawnione ( zarząd, Kom. Rew ?) zastrzeżenia. Protokólant przedstawia swoja wersję obrad, w jaki sposób Ci inni mogą wniewść swoje uwagi. Adnotacja na protokóle, nie podpisując prot., zgłaszajac na piśmie swoje wersje szczegółow obrad z-du.


Odpowiedź:
Protokół z posiedzenia zarząd powienien przyjąć w głosowaniu od razu na posiedzeniu, jeżeli protokół prowadzony jest na bieżąco, np. w istniejących gdzie niegdzie ksiegach protokółów lub na następnym posiedzeniu po napisaniu protokółu na czysto przez sekretarza (protokólanata). Przed przyjęciem przez zarząd swojego protokółu, każdy z jego członków ma prawo i obowiązek wprowadzenia korekt do zaprotokółowanych wypowiedzi czy decyzji, a czy zostaną one uwzględnione zależy od całego zarządu, który w głosowaniu powinien się do nich ustosunkować.

Jeżeli protokół został przyjęty większościa głosów, to powinno to być zamieszczone w protokóle, wraz z wypowiedzią członków zarzadu nie zgadzających sie z treścia protokółu. Różnice poglądów jako dyskutowane na posiedzeniu powinny zostać ujęte w protokóle. Jeżeli protokół jest podpisywany przez wszystkicz członków zarządu i np. wypowiedzi któregoś członka zarządu są jego zdaniem niewłaściwie zaprotokółowane, może on przy swoim podpisie złożyć krótką adnotacje, albo zaznaczyć, ze swoje stanowisko niewłaściwie zaprotokółowane złożył zarządowi pismem z dnia ....

Protokół z posiedzenia zarządu jest dokumentem zarządu i obecni na posiedzeniu goście spoza zarzadu nie mają formalnego prawa zmieniać lub wnosić swoich uwag do protokółu, robić na nim jakiekolwiek adnotacji, sprzeciwów, etc. Powyższe nie oznacza, że osoba zainteresowana, np. członek KR obecny na posiedzeniu zarządu nie może zwrócić się do zarządu z prośbą o skorygowanie w protokóle jego wypowiedzi, którą np. opacznie zaprotokółowano. Zarząd powienien się do tego ustosunkować w głosowaniu, czy zmienia, czy nie zmienia niczego w protokóle. Jednak sprostowanie, czy formalne zgłaszanie poprawek do wypowiedzi innych osób nie mieści się moim zdaniem w uprawnieniu gościa posiedzenia i jeżeli miałby on uwagi w tym zakresie, to w praktyce mógłby nieformalnie zgłosić je członkom zarządu, którzy mogłiby, ale nie musieli ich rozpatrywać.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.