strona główna forum dyskusyjne

Notatka Zarządu Głównego PZŁ do mediów w sprawie spotkania PO w dniu 31/03/2004

Poseł Gorczyca (Platforma Obywatelska) usiłuje wciągnąć łowiectwo i Polski Związek Łowiecki do gry politycznej.

Nieprawdą jest - jak twierdzi pan poseł - że w Sejmie toczą się obecnie prace nad projektem nowelizacji ustawy Prawo łowieckie zgłoszonym przez posłów SLD. W Sejmie trwa proces legislacyjny nad dwoma projektami ustawy Prawo łowieckie: jednym zgłoszonym przez grupę posłów z różnych partii politycznych (SLD, PSL, Samoobrona, UP i PO) i drugim - zgłoszonym przez posłów z Samoobrony.

Pan poseł Gorczyca organizując spotkanie w dniu 31 marca zaprosił do dyskusji wygodnych mu - jak to nazwał - "przedstawicieli środowisk myśliwych (?)" pominął jednak Polski Związek Łowiecki co świadczy jednoznacznie o zamiarze manipulowania przebiegiem obrad.

W tej sytuacji grupa zaproszonych przedstawicieli świata nauki wystosowała do komitetu organizacyjnego protest, którego tekst zamieszczamy:


Komitet Organizacyjny spotkania w dniu 31 marca 2004

Szanowni Państwo!

Debata na temat polskiego łowiectwa toczy się nie od dzisiaj, czego efektem są zgłoszone do Laski Marszałkowskiej dwa projekty nowelizacji prawa łowieckiego. Z oczywistych względów w czasie jej trwania ścierają się różne koncepcje i poglądy dotyczące naszego modelu gospodarki łowieckiej. Poza dyskusją jest konieczność tworzenia warunków wymiany poglądów w celu poszukiwania optymalnych rozwiązań i ocen. Musi się to odbywać w ramach powszechnie obowiązujących zasad rzetelności i poszanowania praw wszystkich stron.

Spotkanie zorganizowane w dniu dzisiejszym zasadom tym w sposób oczywisty zaprzecza. Większość sygnatariuszy listu szesnastu zaproszenie otrzymała w ostatnich dniach zaś są tacy, do których zaproszenie wogóle nie dotarło. Jedyny ustawowy reprezentant myśliwych w naszym kraju - Polski Związek Łowiecki nie dość, że nie został zaproszony, to w dodatku w przeddzień spotkania jego przedstawicieli potraktowano w sposób urągający wszelkim zasadom dobrych obyczajów.

W tym stanie rzeczy większość sygnatariuszy listu szesnastu postanowiła odmówić uczestniczenia w tym zaaranżowanym na użytek mediów spektaklu i wystąpić do Polskiego Związku Łowieckiego o zorganizowanie w najbliższej przyszłości rzetelnej, otwartej debaty na temat nowelizacji prawa łowieckiego.


Profesor dr hab. Zygmunt Jasiński
Warszawa 31 marca 2004

Odpowiedź Biura Poselskiego Stanisława Gorczycy

Powrót


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.