strona główna forum dyskusyjne
  

Po sukcesie spotkania użytkowników serwisu www.lowiecki.pl na zawodach w Glinkach k/Torunia, redakcja serwisu zaprasza na drugie tego typu spotkanie do Połczyna Zdroju, przy okazji IV Ogólnopolskich Spotkań Łowieckiech "DARZ BÓR". Program całej imprezy poniżej i na pozostałych stronach informujących o spotkaniu.

Proponujemy udział w zawodach, a ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zgłosić się jak najprędzej, ze wskazaniem soboty 1 sierpnia jako dnia zawodów, gdyż pewnie wtedy będzie mogła przybyć największa ilość użytkowników serwisu. Podczas całej imprzy czynne będzie stoisko serwisu "Łowiecki", na którym spotkać się będzie można z redaktorami serwisu i wszystkimi innymi jego sympatykami. Co będzie można na stoisku otrzymać, jakie inne atrakcje przygotujemy oraz pozostałe szczegóły spotkania zostaną przedstawione oddzielnie z niedalekiej przyszłości.

W dniach 30 lipca - 1 sierpnia w Połczynie Zdroju zawita środowisko łowieckie, aby wspólnie świętować, biesiadować i dyskutować o kulturze łowieckiej. Po raz czwarty odbędą się tam Ogólnopolskie Spotkania Łowieckie "DARZ BÓR". W tym czasie miasto rozbrzmiewać będzie myśliwskimi sygnałami, pieśniami łowieckimi, a wieczorami przy zapachu pieczonej dziczyzny wsłuchać się będzie można w gawędy myśliwych.

"DARZ BÓR" to wielkie wydarzenie dla Połczyna Zdroju, regionu Pojezierza Drawskiego, Pomorza Zachodniego, które na trwałe wpisało się do kalendarza spotkań środowiska myśliwych, leśników oraz miłośników przyrody. W jubileuszowym roku 80-lecia Polskich Lasów Państwowych, "DARZ BÓR" to również sposobność do wspólnego świętowania i zaprezentowania chlubnych tradycji tej instytucji.

Jest to największe wydarzenie o takim charakterze organizowane na terenie Pomorza Środkowego
i Zachodniego. "DARZ BÓR" jest świętem, spotkaniem i biesiadą środowiska łowieckiego okręgów koszalińskiego i szczecińskiego goszczących przyjaciół z całej Polski i zagranicy.

IV Ogólnopolskie Spotkania Łowieckie "DARZ BÓR" to:
 • Turniej Dubletów o Flintę Wojewody Zachodniopomorskiego, na strzelnicy w Łężku w dniach
  30/07 (piątek) 17.00-19.00 i 31/07(sobota) 8.30-10.00,13.00-16.00) - konkurs strzelecki organizowany
  dyscyplinach:
  • przeloty (strzelanie śrutem do nadlatujących rzutków podwójnych)
  • oś myśliwska (strzelanie śrutem do odlatujących rzutków podwójnych)
  • krąg myśliwski (strzelanie śrutem do przelatujących rzutków podwójnych)
  zwycięzcy nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami, w tym egzemplarzami wysokiej klasy broni myśliwskiej
 • parada myśliwska - uroczysty przemarsz ulicami Połczyna reprezentantów kół łowieckich z okręgu koszalińskiego i szczecińskiego (31.07 godz. 10.30)
 • konkurs na Bigos Myśliwski o Złoty Kociołek, w którym wystartują zarówno mistrzowie i szefowie kuchni, zakłady gastronomiczne jak i indywidualni kucharze amatorzy. Zwycięzcy przyznany zostanie "Złoty kociołek Darz Bór 2004" (amfiteatr 31.07 godz. 15.00)
 • seminaria i warsztaty (dom uzdrowiskowy Podhale)
 • rynek myśliwski, gdzie firmy z branż związanych z łowiectwem i leśnictwem zaprezentują swoje towary i usługi, dzięki czemu odwiedzający Spotkania będą mieli okazję zapoznać się z ich najnowszą, aktualną ofertą. (Park Zdrojowy)
 • Wielka Biesiada Myśliwska gdzie przy ognisku, mięsiwie, napitku i muzyce biesiadnej do wczesnych godzin porannych dnia następnego uczestnicy Spotkań będą mogli pochwalić się osiągnięciami na niwie łowieckiej, wymienić się doświadczeniami oraz zawrzeć nowe przyjaźnie (strzelnica w Kołaczu 31.07 od godz. 20.00 - wstęp płatny 35zł/os)
 • wieczór gawędy i muzyki myśliwskiej, w którym udział biorą zespoły muzyki łowieckiej, sygnaliści, znawcy kultury łowieckiej (amfiteatr)
 • prezentacje psów i sokołów (amfiteatr)
 • wystawy fotograficzne, plastyczne, trofeów myśliwskich, kronik kół łowieckich oraz wydawnictw
  o tematyce łowieckiej (dom uzdrowiskowy "Podhale")
 • pokazy ceremoniałów myśliwskich (amfiteatr)
 • prezentacja serwisu "Łowiecki" szerszym rzeszom myśliwych, którzy nie mieli jeszcze okazji nas poznać

Spotkania organizuje Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem Łowczego Okręgowego w Koszalinie Janusza Rynkiewicza

Biuro Organizacyjne:
SZCZECIN-EXPO Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego
ul. Cyryla i Metodego 9a/29, 71-541 Szczecin, tel. (91) 423 94 58, 422 12 76 fax 423 94 71
Agnieszka Adrian, Komisarz Spotkań 0691 76 01 61agnieszka.adrian@szczecin-expo.org

Wróć do strony głównej IV Ogólnopolskich Spotkani Łowieckich "DARZ BÓR" 2004

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.