strona główna forum dyskusyjne

CIEKAWOSTKI

Strzelectwo myśliwskie w filatelistyce Strzelectwo w filatelistyce Strzelectwo w falerystyce

Filatelistyka jest jedną z najmłodszych dziedzin kolekcjonerstwa. Od roku 1840, kiedy to wydano pierwszy znaczek pocztowy i lata następne zrodziły ciekawą i szybko przyjętą gałąź zbieractwa.

"Philatelie" (filatelistyka) - powstało z dwóch słów greckich:
 • Philie - przyjaciel, miłośnik
 • Ateleia - wolność od opłat (znaczek naklejony na list zwalnia odbiorcę od opłat za przewiezienie i doręczenie tego listu przez pocztę)

  Nazwa philatelie była używana od roku 1864, gdzie z biegiem lat przerodziła się w nazwę filatelistyka. Filatelistyka to dział obejmujący wiele walorów pocztowych, które każdy filatelista zbiera, poszukuje i gromadzi. Do walorów zaliczamy: znaczki pocztowe, całostki (karty i koperty pocztowe), stemple, nalepki polecenia ("R" erki), koperty FDC, karty maximum, frankatury mechaniczne oraz inne walory pocztowe, które zostały wydane na mocy uprawnień poczty lub za zgodą lub wiedzą władz poczty.

  Na tej stronie chcę pokazać kolekcję swoich walorów w filatelistyce i falerystyce, które czasem odbiegają od naszego łowieckiego tematu, ale posiadają dwa elementy wspólne: "broń śrutowa" i "strzelanie do rzutków".

  Chętnie nawiążę kontakt w celu pogłębienia swojej wiedzy kolekcjonerskiej.


  Członek Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oddział Warszawa
  Bogusław Bauer


 • Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
  P&H Limited Sp. z o.o.