Targi EXPOHunting - branża łowiecka w ofensywie

Już tylko kilka dni dzieli nas do rozpoczęcia Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting, których druga edycja odbędzie się w sosnowieckim Expo Silesia
w dniach 1 - 3 kwietnia. Wydarzenie stworzone zostało z myślą o osobach zawodowo związanych z myślistwem, a także pasjonatach, dla których targi są okazją do poszerzenia wiedzy w tematyce łowieckiej. Szczególną częścią tegorocznej ekspozycji będzie wystawa poświęcona broni i amunicji, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Na targach EXPOHunting prezentują się czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu i akcesoriów dla myśliwych, a wiele produktów można oglądać po raz pierwszy w Polsce.
W sektorze broni i amunicji ciekawe pokazy zapowiadają m. in. firma Knieja, dystrybutor Browning, Winchester i Miroku oraz firma M.K. Szuster, obchodząca na targach jubileusz
21 lat działalności - dystrybutor takich światowych marek jak: Accuracy International, Blaser Jagdwafen, Ceska Zbrojowka, Mauser, Sauer czy Sig Sauer.
Ciekawostką dla fachowców będzie także amunicja RWS, której używają zawodnicy w dyscyplinach strzeleckich na świecie. Premierę na polskich targach cywilnych będzie miał również nowy model słynnego pistoletu Skorpion.

Lornetki i lunety zaprezentuje firma Zeiss Sports Optics oraz SWAROVSKI OPTIK, a pełną kolekcję noży myśliwskich i scyzoryków - firma Solingen. Po raz pierwszy w Polsce można będzie obejrzeć najnowsze lunety Duralyt firmy Zeiss z podświetlanym krzyżem nr 60.
Odzież mundurowa i ochronna dla pilarzy to jedna z domen firmy Hubertech.

Na uwagę zasługują na pewno prezentowane quady, pojazdy śnieżne dla leśników oraz auta terenowe, m. in. model marki TATA-Safari, a także oferta marek Toyota i Subaru.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertami kilkudziesięciu firm z Polski, Austrii, Czech, Kanady, Pakistanu, Włoch i Węgier.

Dla gości targowych organizatorzy stworzyli bogaty program imprez towarzyszących, w którym znajdą się m. in.: pokazy psów myśliwskich przygotowane przez Polski Związek Kynologiczny z Bytomia, w trakcie których zostanie wybrany Champion EXPOHunting.
Odbędą się też: konkurs o tytuł Mistrza Kierownicy w zawodach Polaris Ranger, prezentacje sokołów, koncert sygnalistów, pokaz mody myśliwskiej (Hunting Fashion Show).
Dodatkowymi atrakcjami będą: ekspozycja egzotycznych trofeów i ogólnodostępna strzelnica ASG. W programie znalazły się także konkursy - na najlepsze hasło promujące przyszłoroczną imprezę oraz wiedzy myśliwskiej. Do wygrania dwuosobowe weekendowe pobyty w luksusowym hotelu SPA oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie targów: www.expohunting.pl