|
Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 11/2012 z dnia 17 października 2012 roku
Regulamin Ligi Strzeleckiej 2013
- Liga jest dwustopniowa, pierwszy etap jest eliminacją drużyn i zawodników do spotkania finałowego, które jest otwartymi Mistrzostwami PZŁ. Wszystkie zawody ligowe należą do imprez centralnych i odbywają się zgodnie z "Prawidłami strzelań myśliwskich ...." Punktów zdobytych w eliminacjach nie dolicza się do wyniku uzyskanego w finale zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Na eliminacyjnych zawodach ligi oraz w finale można zdobywać wawrzyn strzelecki.
- Zawody odbywają się w czterech regionach.
- W każdym z regionów wymienionych w p. 2 odbywają się zawody ligowe między drużynami reprezentującymi zarządy okręgowe w granicach regionu.
Region I |
1. Bydgoszcz 2. Gdańsk 3. Gorzów Wlkp 4. Konin 5. Koszalin 6. Piła |
7. Poznań 8. Słupsk 9. Szczecin 10. Toruń 11. Włocławek 12. Zielona Góra |
Region II |
1. Białystok 2. Ciechanów 3. Elbląg 4. Łomża 5. Olsztyn 6. Ostrołęka |
7. Płock 8. Siedlce 9. Skierniewice 10. Suwałki 11. Warszawa |
Region III |
1. Bielsko - Biała 2. Częstochowa 3. Jelenia Góra 4. Kalisz 5. Katowice 6. Legnica 7. Leszno |
8. Łódź 9. Opole 10. Piotrków Tryb. 11. Sieradz 12. Wałbrzych 13. Wrocław |
Region IV |
1. Biała Podlaska 2. Chełm 3. Kielce 4. Kraków 5. Krosno 6. Lublin 7. Nowy Sącz |
8. Przemyśl 9. Radom 10. Rzeszów 11. Tarnobrzeg 12. Tarnów 13. Zamość |
- Zawody pierwszego etapu polegają na przeprowadzeniu trzech spotkań z udziałem wszystkich drużyn regionu.
- Skład drużyny wynosi 6 osób i może być zmienny, to znaczy, że na każdych zawodach mogą występować inni zawodnicy. Udział w drużynie jest dobrowolny W drużynie może startować mniejsza ilość zawodników, ale wówczas za brakujących zawodników dolicza się zero punktów. W każdych zawodach eliminacyjnych mogą brać udział zawodnicy indywidualni z regionu , którzy każdorazowo mogą uzupełniać listę startujących do 120 osób. Reprezentantem okręgu może być jedynie myśliwy zamieszkały w okręgu (płacący składkę w okręgu)
- Prowadzony jest ranking drużyn. W klasyfikacji drużynowej liczą się wyniki wszystkich sześciu zawodników, a do rankingu bierze się wyniki wszystkich trzech spotkań.
- Na zakończenie rozgrywek ligowych w drugim etapie odbywa się "finał ligi strzeleckiej" (impreza jednodniowa). W zawodach tych bierze udział 20 drużyn, po trzy najlepsze z regionu oraz osiem, które mają najlepszy wynik spośród wszystkich pozostałych niezależnie od regionu.
- Drużyna, która zajmuje I miejsce w zawodach finałowych otrzymuje tytuł drużynowego mistrza PZŁ w klasie otwartej, a zajmująca II miejsce tytuł drużynowego wicemistrza.
- Zawodnik, który zajął pierwsze miejsce otrzymuje tytuł indywidualnego mistrza PZŁ, a zajmujący drugie miejsce tytuł wicemistrza.
- Zarząd Główny PZŁ przyznaje corocznie zarządom okręgowym prawo organizacji zawodów finałowych i eliminacyjnych w przyszłym sezonie.
- Zawody ligowe powinny odbywać się w czterech regionach w tych samych dniach.
- Koszty. Zarządy okręgowe organizujące zawody ponoszą koszty rzutków, eksploatacji strzelnic i organizacji zawodów. Zawodnicy reprezentujący okręgi ponoszą koszty amunicji, dojazdu i pobytu. Zawodnicy startujący indywidualnie ponoszą koszty amunicji, dojazdu i pobytu oraz płacą wpisowe. Koszty, które zostały poniesione przez organizatora, pomniejszone o sumę wpłat wpisowego powinny być refundowane w równych częściach przez zarządy okręgowe, których reprezentacje biorą udział w zawodach.
- Nagrody:
- za pierwsze 3 miejsca w zawodach w regionie dyplomy i puchary dla drużyn i zawodników indywidualnych,
- za pierwsze 3 miejsca w finale dla drużyn i zawodników indywidualnych, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.
Stary Regulamin Ligi Strzeleckiej z 2005
|