Aktualności


Dyskusja w senacie na temat populacji wilka w Polsce.

Dyskusja na ten temat trwa około 1. godz. i 30 min , gdzie jest „Nasz PZŁ” ?.

Dyskusja

 

 

Poniżej linki do ciekawych dyskusji na temat organizacji pseudo-ekologicznych organizowanych przez red. Ewę Zajączkowską-Hernik z portalu światrolnika.info

Sposób działania Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze idealnie wpisuje się w temat niniejszych dyskusji.

Wszystkie akcje dywersyjne podczas polowań w naszym kole organizowane były przez tą fundację. Fundacja utrzymuje tubę hejterską na Facebook’u  Karpacki Ruch Antyłowiecki, gdzie w styczniu wylano moc hejtu na nasze Koło publikując „kreatywnie” zmontowany materiał.

 

Jak funkcjonują fundacje pseudoekologiczne

Finansowanie fundacji pseudoekologicznych

Oddajcie nam 20% lasów to damy Wam spokój.

……………………………………………………………………………………………….

Na podstawie art. 27 b ust.7 Ustawy Prawo Łowieckie z dnia 13 Października 1995r.   Decyzją Starosty Przemyskiego na wniosek Pana Bogusława Mazernat o wyłączenie z polowań  jego posiadłości na Kotowie. Z dniem 22.11.2019. wyłączonych z polowań zostaje około 370 hektarów łąk w uroczyskach jak poniżej.

Rondo, Łysa Łąka, Koło Szkółki, Lisia Łąka, Kąciki, Rosocha, Trzy Kopce i Betonówka .

 Numery działek :

Kotów obw. 168 pk: 61/73, 2/1, 36/7.
Kotów obw. 159 pk i 168 pk :7/51 .
Żochatyn obw. 168 pk: 239, 240 .
Lipa obw. 168 pk: 268, 271.
Piątkowa obw. 159 pk i obw. 168 pk: 507

 

W związku z rekordowo wysokimi kwotami odszkodowań wypłacanych rolnikom (ponad 120 tys złotych). Zarząd Koła zwraca się z prośbą o wpłaty zaległych składek członkowskich.

Ustalenia  Walnego Zgromadzenia Członków Koła w sprawie wysokości składek członkowskich na sezon łowiecki 2019/2020.

Składka członkowska 30.- zł / miesiąc      360.- zł rocznie płatna najpóźniej do końca Listopada 2019.

Składka na zagospodarowanie łowisk 370.- zł za sezon płatna do 30.08.2019.

Składka członkowska i składka na zagospodarowanie łowisk przysługuje kolegom w wysokości 50% którzy ukończyli 70 rok życia.

 

Polowanie Obszarowe z telewizją TVN

TVN2

TVN1

 

 

Na polowaniu zbiorowym w sobotę 26.01.2019. (polowanie obszarowe) gościliśmy ekipę telewizji TVN . Pani Redaktor z ekipą filmową  towarzyszyła nam przez całe polowanie od momentu odprawy myśliwych do zakończenia polowania. Na pokocie odyniec 120 kg. z mocnym orężem. Kilku myśliwych przed kamerą udzieliło odpowiedzi na dociekliwe pytania. Myśliwym udzielającym wywiadu towarzyszyły ogromne emocje, pierwszy raz przed kamerą, chwilami dawała znać trema.  Reportaż został wyemitowany w programie „Uwaga” w sobotę 09.02.2019 o godz 19.50 .

Dziękujemy Pani Redaktor za obiektywny przekaz reportażu, w dobie wszechobecnego hejtu wobec myśliwych i pogoni mediów za negatywną informacją o nas.

 Link do strony TVN: kliknij tutaj

 

 

 

 

Fanatycy na polowaniu !

W dniu 25.11.2018. na polowaniu zbiorowym w uroczysku Polchowa, prowadzonym zgodnie z prawem, pojawiła się zorganizowana grupa obcych ludzi w kamizelkach odblaskowych . Mimo rozstawionych tablic ostrzegających  o zagrożeniu życia w przypadku wejścia na obszar polowania oraz stanowczym ostrzeżeniu tej grupy ludzi przed wejściem w oznaczony teren .

Grupa szaleńców w trakcie pędzenia wtargnęła w rejon miotu, na zbocze terenu będące naturalnym kulochwytem za linią myśliwych . Jest to bardzo niebezpieczna strefa w trakcie polowania. Na pytanie kto jest organizatorem akcji i dlaczego wprowadził młodzież w tak niebezpieczny rejon otrzymaliśmy odpowiedź , że każdy  jest dorosły i jest tu na swoją odpowiedzialność. Szefowa „dowodziła akcją” przez „walkie-talkie” z srebrnego Fiata Punto na śląskich numerach rejestracyjnych, z rejonu strzelnicy w Iskani.

Dla wyjaśnienia, internautom nie znającym zasad posługiwania się bronią myśliwską, zagrożenie było dokładnie jak w przypadku wtargnięcia ludzi na kulochwyt w trakcie strzelania na strzelnicy. Pocisk ze sztucera w tuszy zwierzęcia „grzybkuje” oddając olbrzymią energię , totalnie niszczy organy wewnętrzne. W przypadku bezpośredniego trafienia lub rykoszetu człowiek pada trupem . Rodzice młodych ludzi uczestniczących w tym proteście nie mają zielonego pojęcia w jak niebezpieczne akcje prowadzą ich organizatorzy. Uczestnicy są namawiani przez organizatorów akcji aby deklarować obecność na własną odpowiedzialność, co chroni organizatorów przed wszelką odpowiedzialnością w razie nieszczęścia.

 Myśliwi muszą dbać o bezpieczeństwo ludzi totalnie ignorujących zdrowy rozsądek i precyzyjnie określone zasady bezpieczeństwa Regulaminu Polowań. Ignorując tablice ostrzegające o polowaniu , szukają nas po lesie, bez żadnych zasad bezkarnie wchodzą między uczestników polowania,  nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, nawet za najbardziej idiotyczne zachowania. Bez konsekwencji prawnych za wszelką cenę dążą do konfliktu, prowokują sytuacje zagrażające życiu ludzi w rejonie polowania gdzie myśliwi mają załadowaną broń , chwilami odbezpieczoną i gotową do strzału. 

Czy podobne sytuacje były by możliwe np. podczas wykonywania działań w terenie z załadowaną bronią służb mundurowych ???.  Stopień zagrożenia nieszczęściem jest podobny. Jeśli organizacje pseudo-ekologiczne nie zostaną prawnie przywołane do porządku, z pewnością kiedyś dojdzie do tragedii, będzie kolejna żałoba narodowa i szukanie winnych. 

 Ministerstwo Ochrony Środowiska może surowo karać koła łowieckie nie wywiązujące się z planów ograniczania populacji dzików w związku z ASF. Nadleśnictwa mogą wymierzać kary za niezrealizowane plany łowieckie.  Rolnicy oczekują rzetelnych odszkodowań. Skarb Państwa nie partycypuje w kosztach odszkodowań ( więcej w zakładce ” Gospodarka Łowiecka” ). Koła łowieckie działają na identycznych zasadach jak podmioty gospodarcze, płacą podatki i mają inne zobowiązania finansowe. Jak prowadzić skutecznie gospodarkę łowiecką jeśli grupka ludzi podających się za obrońców przyrody skutecznie paraliżuje pracę wielu myśliwych. 

Ze względu na skrajną nieodpowiedzialność uczestników protestu polowanie zostało przerwane. Sprawa o przerwanie działań w celu realizacji planu gospodarki łowieckiej i prowokowanie sytuacji zagrożenia życia ludzkiego przez organizatorów akcji została zgłoszona na policję.  

 

 

 

 

GALA MYŚLIWSKA Horyniec Zdrój 2018 

IMG_1632

 

 

 

W niedzielę 9 września w Parku Zdrojowym w Horyńcu Zdroju odbyła się uroczysta Gala Myśliwska .

Łowczy koła Kol. Stanisław Pajączek w uznaniu zasług dla polskiego łowiectwa został udekorowany Srebrnym Medalem IMG_1609Zasługi Łowieckiej

Kapituła Odznaczeń Łowieckich PZŁ doceniła także zaangażowanie Kol. Stanisława w dzieło budowy siedziby koła.

 

 

 

 

 

 

Niezmiernie miło nam poinformować , że wielki przyjaciel naszego kola,  Ks. Jerzy Lic, Kapelan Okręgu Przemyskiego PZŁ .

Podczas Ceremonii Dekoracji Gali Myśliwskiej w Horyńcu Zdroju został odznaczony najwyższym odznaczeniem łowieckim ZŁOM

 

————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

W dniu 2 września odbył się V Okręgowy Zjazd Delegatów okręgu przemyskiego

Wybrano czterech delegatów na zjazd krajowy: Zbigniew Kopczak, Adam Janicki, Jacek Cymbalista, Piotr Robacki.

Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej z okręgu przemyskiego został prezes naszego koła Kol. Zbigniew Kopczak . Zastępcą członka NRŁ z okręgu przemyskiego Kol. Adam Janicki.

Gratulacje !!!

 

 

 

 

W sobotę 21 Października 2017 odbyła się uroczystość oddania do użytku Siedziby Koła BÓR w Rudawce połączona z jubileuszem 60 lecia koła.

O godz 11.00 odprawiona została msza św. którą celebrował ks. prałat Jerzy Lic kapelan myśliwych obiekt został poświęcony odbyło się uroczyste otwarcie.

Po mszy św.  Prezes Koła Kol. Zbigniew Kopczak przedstawił  historię budowy obiektu , nastąpiło podziękowanie sponsorom oraz osobom szczególnie zaangażowanym w dzieło budowy. Kilku myśliwych zostało odznaczonych medalami zasługi łowieckiej. Zaproszonych było wielu znamienitych gości, którzy zabrali głos w krótkich wystąpieniach z wyrazami uznania dla wspaniałości obiektu, prezentując swoje dary na okoliczność otwarcia. Licznie przybyli także  zaproszeni mieszkańcy  Rudawki i Kotowa. Po części oficjalnej do późnych godzin wieczornych trwała biesiada przy orkiestrze . Dziękujemy sponsorom którzy wspaniale zaopatrzyli kuchnię polową  i stoły typu szwedzkiego w różnego rodzaju wyroby i wędlinę z dziczyzny, oczywiście nie zabrakło pieczonego dzika.

 

 

 

 

W dniu 15 stycznia odbyło się polowanie zbiorowe na zakończenie sezonu łowieckiego 2016/17.
Niestety mieliśmy nieproszonych gości , fanatyczni pseudo-ekolodzy przebrani za babcie grzybiarki.
Dyskusja z fanatykiem z natury jest bezcelowa ,  nie będziemy jej  publikować na naszej stronie internetowej ani w mediach społecznościowych, wyprowadzanie  tych ludzi z błędu wydaje się być pracą syzyfową.
Podczas polowania zbiorowego prowadzonego zgodnie z polskim prawem, oraz rygorystycznym regulaminem polowań zbiorowych który jednoznacznie określa postępowanie wszystkich uczestników polowania. Zdrowy rozsądek „grzybiarek” przybyłych manifestować swoje przekonania i kanapki z marchewką został absolutnie  zignorowany . Tym razem na szczęście bezkarnie , żadna „babcia” nie oberwała śrutem lub rykoszetem. Pomimo stanowczych ostrzeżeń ,służby leśnej, strażnika łowieckiego, prowadzącego polowanie i oddaleniu pędzenia tak daleko jak to było możliwe, poza wzniesienie terenu około 1,5 km. od pierwszego spotkania z „babciami” . Rozproszona grupa ludzi bez jaskrawych elementów odzieży wtargnęła w rejon pędzenia, gdzie w każdej chwili mogły być oddane strzały.  Był mroźny dzień, ze względu na zmarzlinę  ryzyko rykoszetów było szczególnie podwyższone. Dla osiągnięcia popularności w mediach społecznościowych narażanie młodych ludzi na utratę życia lub zdrowia jednoznacznie wykazuje zupełny brak odpowiedzialności jej organizatorów. Polowanie odbywało się w terenie górzystym, gęsto zalesionym warstwą śniegu do kolan i głębokimi potokami . Po interwencji policji i odmówieniu przez organizatorów zaprzestania dalszego protestu, przerwanie polowania po pierwszym pędzeniu było  jedyną rozsądną decyzją podjętą przez prowadzącego polowanie, łowczego koła  kol. Stanisława Pajączka.
Zarząd koła łowieckiego BÓR  przekazał sprawę do prokuratury.

 

Szanowni Koledzy !!!

W dniu 23 marca 2016 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich  PZŁ w uznaniu zasług dla

polskiego łowiectwa i przyrody ojczystej

uchonorowała najwyższym odznaczeniem łowieckim ZŁOM

prezesa naszego koła kol. Zbigniewa Kopczaka. 

        Uroczystość dekoracji odbyła się na Gali Myśliwskiej w Oleszycach 26.06.2016.

                                                                                         Z myśliwskim pozdrowieniem  Darz Bór